Razem w ogrodzie- zaproszenie

Rozpoczynamy cykl międzysąsiedzkich spotkań pt Razem w ogrodzie.

26.03. 9.00-14.00 świetlica Lubochnia






Zapraszamy osoby z dużym doświadczeniem, od lat cieszących się własnymi ogrodami oraz  stawiających pierwsze kroki w tej dziedzinie. Liczymy na wymianę międzypokoleniową- doświadczenie seniorów oraz  zapał i energię młodszych mieszkańców. 

Proponujemy Państwu udział w ciekawych warsztatach i działaniach społecznych, w trakcie których uczestnicy mogą poszerzać swoje zainteresowania, a przede wszystkim lepiej poznawać sąsiadów i wspólnie działać, aby w naszej gminie żyło się bezpieczniej, zdrowiej.
Uważamy, że w dzisiejszych trudnych czasach, najpierw pod znakiem pandemii, a teraz
z doświadczeniem wojny za naszą wschodnią granicą, powinniśmy wrócić do życia bardziej wspólnotowego, bo tylko razem można zdziałać więcej.


Wszystkie planowane spotkania są darmowe. Na każdym przewidujemy fantastyczną atmosferę, kawę, herbatę, przekąski. Warsztaty prowadzić będą osoby o uznanym dorobku w dziedzinie ogrodów. Zakładamy, że rezultatem warsztatów będzie  wzmocnienie sąsiedzkich więzi poprzez zakładanie nowych lub adaptację istniejących ogrodów, przystosowanych do zmian klimatycznych, to znaczy w większym stopniu wykorzystujących kompost, wodę opadową, przyjaznych dla pszczół i dzikich zapylaczy, wprowadzających odporniejsze na susze rośliny, powracających do sprawdzonych starych odmian drzew owocowych i tradycyjnych upraw metodą permakultury.  


Kalendarz spotkań Razem w ogrodzie 

26 marca 9.00-14.00 zbiórka: świetlica Lubochnia   
Warsztaty Zachowajmy stare odmiany drzew owocowych ( szczepienie i przycinanie drzew). Zgłoszenia:  tel 693 423 720  lub  biuro@siedlisko.gniezno.pl

Tematyka kolejnych spotkań:
Warsztaty Jak dostosować ogród do zmian klimatu. 
Wizyta wizyta studyjna w wiejskim ogrodzie permakulturowym w Trzuskołoniu.
Wyjazd do pasieki w Trzuskołoniu - Pasieka jako hobby - od czego zacząć ; jak stworzyć ogród przyjazny dla zapylaczy
Warsztaty plecionkarskie - Zastosowanie wikliny w ogrodzie.
Sposoby zatrzymania i wykorzystania deszczówki.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

KONKURS

Zero waste w kuchni

Społeczne Ogrody 5 zmysłów